Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Bohatý výběr výbaviček pro miminko.

Čekáte přírůstek do rodiny? Těšíte se na vaše miminko, určitě se už nemůžete dočkat. Bude to holčička, nebo chlapeček? Je třeba si dopředu nachystat vše potřebné, postýlku, kočárek, pleny a výbavičku. Vyhněte se ale zbytečnostem, není třeba si zavalit rovnou celý byt potřebami pro dítě, které nevyužije dříve než třeba v roce. Dobré je také nakoupit přebalovací pult, je pohodlnější miminko přebalovat na něm, než na posteli nebo gauči, ale rozhodně nekupujte třeba chodítka, ta jsou nyní naprosto zbytečná. Bude se hodit pár hraček, zejména chrastítka a pískací hračky, novorozenci zprvu ještě špatně vidí, nemají vyvinutý zrak, ale otáčejí se po směru zvuku. Brzy se miminku bude také líbit hrazdička, často si tam celkem dlouhou dobu vyhraje.

výbavička

Naprostou nezbytností je nákup plen a výbavičky. U výbavičky pro miminko musíme opět uvažovat, co bude miminko potřebovat, nenechat se unést krásnými sety, které bychom nevyužili. Pokud se nám miminko narodí koncem jara, nebo v létě, vězte, že pletenou čepičku a rukavičky nebude potřebovat, i kdyby byly sebekrásnější. Pochopitelně pro miminka letní nekupujeme ani teplé zavinovačky a teplé kombinézy.

výbavička

Pokud známe pohlaví miminka, můžeme nakoupit příslušnou barvu, chlapečkům klasicky modrou a holčičkám růžovou, pokud jsme si pohlaví nenechali vyzradit a těšíme se na překvapení na porodním sále, tak si pořídíme základní výbavičku bílou a ostatní oblečení jednoduše objednáme, až bude naše mimčo na světě. Nemusí být přeci v bílé až do jednoho roku, že. Je lepší nekupovat nejmenší velikost, může se stát, že se vám narodí cvalík a oblečení mu už nebude, pokud se do něj vejde, použije ho třeba pouze měsíc, protože děti v prvním roce života rostou velice rychle. Pořiďte velikost trochu větší, volnější oblečení rozhodně vadit nebude, je důležité, že nic nebude škrtit. Podívejte se do světa kojeneckého oblečení a můžete vybrat tu správnou soupravičku pro vaše miminko.