Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Co to je hologram?


Holografie je fotografická technika, která zaznamenává světlo rozptýlené od objektu a pak jej představuje způsobem, který se zdá být trojrozměrný. Hologramy se objevují ve filmech, jako jsou Star Wars a Iron Man, ale technologie dosud nedosáhla magie filmu.
hlava v binárních kódech 
V průběhu let byly vytvořeny různé typy hologramů, včetně vysílacích hologramů, které umožňují, aby světlo svítilo a obraz byl viděn ze strany; a hologramy z duhy, které se používají pro bezpečnostní účely – například na kreditních kartách a řidičských průkazech.
 
·         Jak funguje holografie
 
Chcete-li vytvořit hologram, potřebujete objekt (nebo osobu), který chcete zaznamenat. Laserový paprsek, který má svítit na předmět a záznamové médium a jasné prostředí umožňující průnik světelných paprsků.
 
Laserový paprsek je rozdělen na dva identické paprsky a přesměrován pomocí zrcadel. Jeden z dělených paprsků, osvětlovací paprsek nebo objektový paprsek, je zaměřen na objekt. Některé světlo se odráží z předmětu na záznamové médium.
 
Tyto dva paprsky se navzájem protínají a ruší. Vzor interference je to, co je natištěno na záznamovém médiu, abychom vytvořili virtuální obraz, který naše oči vidí.
 
Nahrávací médium, ve kterém se sbíhají světla, může být vyrobeno z různých materiálů. Jedním z nejběžnějších používaných při vytváření hologramu je fotografický film s přidaným množstvím zrn reagujících na světlo. To umožňuje vyšší rozlišení pro dva paprsky, takže obraz vypadá mnohem realističtěji.
 technické hologramy
·         Dějiny holografie
 
Vývoj holografické technologie začal v roce 1962, kdy byla vyvinuta laserová technologie, která zaznamenávala 3D objekty. Pro záznamové médium byly použity fotografické emulze s halogenidem stříbra, i když jasnost těchto předmětů nebyla v té době dokonalá. Nové metody, které zahrnují přeměnu přenosu s indexem lomu, umožňují v průběhu času zlepšovat hologramy.
 
·         Budoucnost holografie
 
Nová holografická technologie se vyvíjí, jsou projektovány 3D obrazy z jiného místa v reálném čase. Obrazy jsou také statické, ale jsou obnovovány každé dvě vteřiny, což vytváří stroboskopický efekt pohybu. Vědci doufají, že v příštích několika letech bude technologie vylepšena, aby přinesla vyšší rozlišení a rychlejší streamování obrazu.