Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Dostatečně odpočívejte

Pořád se za něčím honíte a cítíte se neustále jako štvanec? Myslíte na to, že musíte zaplatit hypotéku, že budete potřebovat nové auto, chcete zrekonstruovat byt nebo budete dětem financovat vysokou školu? Napadá vás množství dalších otázek proč se honit dál?
Bohužel nic nezměníme na tom, že všichni máme nějaké potřeby a povinnosti, které nemůžeme jen tak hodit za hlavu. Zkusme se, ale zamyslet nad tím jestli nenastal ten správný čas na zvolnění tempa. Uštvaní, přepracovaní a nervózní nebudeme nikomu prospěšní a ani naše výkonnost nebude nijak světoborná. Přestaňte se za vším honit.
fantasy meditace
Srovnejte si v hlavě priority, které jsou pro vás opravdu důležité a ty, které můžete alespoň trochu ošidit. Zjistíte, že nějaký čas na odpočinek se vyšetřit dá.

Že najednou nebudete vědět, co máte dělat?

Záleží na vaší nátuře. Ti více akční si odpočinou nejvíce při sportu.
Turistika je pro uvolnění také výbornou variantou. Procházky v přírodě uklidňují a ještě uděláte něco prospěšného pro své zdraví. Vyjeďte si na nějaký výlet, nemusíte si ho až tak dobře naplánovat a přesto si můžete užít krásné chvíle z objevování nových míst.
relaxace v přírodě
Vyjděte si za kulturou. Jděte do muzea, na koncert nebo do divadla. Nějaké hezké divadelní představení vás pohladí po duši a budete se zase cítit o něco lépe.
Nechcete chodit na procházky sami? Pořiďte si psího parťáka, bude vám veseleji. Je prokázáno, že psi blahodárně působí na naši nervovou soustavu.
S celou rodinou navštivte zábavní park, užijete si spoustu srandy a děti to velmi ocení. Smích je velmi důležitý pro všechny. Posiluje srdce a ještě si jako bonus protáhnete všechny obličejové svaly. Zkuste se přihlásit na jógu smíchu. Možná budete překvapeni, že se vám tam zalíbí.
Jedno jaký způsob relaxace zvolíte, ale důležité je zamyslet se nad svým způsobem života, abychom ze sebe neudělali štvance.