Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/tarafuki.cz/wp-includes/functions.php on line 4329

Efektivní pracoviště


Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /var/www/hosting/tarafuki.cz/wp-includes/functions.php on line 4329


Efektivní pracoviště se vytvoří tehdy, kdy se zkombinuje funkčnost nábytku, jeho vzhled a celkové rozmístění po prostoru.
Důležitým aspektem je též rozmístění rostlin na pracovišti. Rostliny absorbují škodliviny, které produkuje výpočetní technika v místnosti, zvlhčují ovzduší místnosti a podporují psychickou rovnováhu. K doporučeným rostlinám na pracovišti patří: kaktusy, kapradiny a břečťany.
skupinky lidí
Povrch pracovního stolu, by měl být ze dřeva, matný a světlé barvy, která podporuje výkonnost. Nedoporučuje se skleněný stůl, který vzbuzuje pocit chladu. Nábytek na pracovišti by se měl volit spíše také dřevěný https://www.asko-nabytek.cz/regaly-police kovové kartotéky, regály nejsou vhodné, navozují pocity zimy a negativity. Barvou by měl být naopak od desky pracovního stolu spíše tmavší, aby působil teple, klidně, důvěryhodně.
V kancelářích, kde se nachází více pracovníků, je vhodné jednotlivá pracovní místa oddělit. Nejlépe tak, aby na sebe pracovníci neviděli, například paravány, nebo dělícím nábytkem jako jsou skříně, nebo regály. „Být na očích“ pracovníky totiž znervózňuje, neustále si hlídají, zda jsou pod kontrolou jiných pracovníků a nesoustředí se na práci.
psací potřeby
Důležitou roli ve vytvoření vhodného pracovního prostředí hrají také barvy. Zelená a modrá barva uklidňují, vzbuzují pocit důvěry, hodí se tedy pro administrativní práce, u kterých je třeba soustředěnosti. V oblastech, kde je vítána kreativita je dobré zvolit oranžovou či žlutou barvu. Podporují myšlení, nápaditost a optimismus, hodí se též do plánovacích, zasedacích místností. Šedé barvě je vhodné se vyhnout, i když vypadá velmi elegantně, působí na člověka depresivně a beznadějně.
poznámkové papírky
Při skloubení všech těchto zásad, s dobrým funkčním nábytkem, které zaměstnanci opravdu využijí, a nebude jim na pracovišti jenom zbytečnou překážkou, můžete vybudovat efektivní pracoviště s výkonnými a také především spokojenými zaměstnanci.

Efektivní pracoviště
5 (100%)2

Share if you like!

Read more?