Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Heuréka – nejlepší pomocník při nakupování

Možná jste se už někdy ptali sami sebe, jestli váš nákup byl opravdu výhodný. Pokud řešíte v supermarketu cenu másla, tak to asi tolik řešit nebudete, ale když jde o položky v rámci stovek, možná i tisíců korun, to už si člověk chce pořádně rozmyslet. Právě k tomu slouží tato webová stránka. Je totiž schopná porovnat ceny zboží napříč e – shopy.
elektronická platba
Služeb tohoto druhu existuje několik, ale tato stránka je z nich definitivně největší na českém internetu. S návštěvností téměř tři miliony uživatelů denně je tedy cenným pomocníkem při nakupování. Stránka vznikla roku 2007 a od té doby získala spoustu ocenění, např. prestižní cenu Křišťálová lupa za nejoblíbenější a nejzajímavější projekty internetu.
Princip služby je jednoduchý, ale účinný. Jednoduše do vyhledávače stránky napíšete název produktu, o který máte zájem a jedním kliknutí se dostanete k dlouhému seznamu, který vám nabídne veškeré produkty této kategorie. Můžete si je seřadit podle různých kritérií: ceny, oblíbenosti, věrohodnosti, způsobu dopravy, dostupnosti produktu, e – shopu (stránka totiž nenabízí pouze hodnocení výrobků, ale také hodnocení e – shopů) a v neposlední řadě nabízí zákazníkům i možnost napsat recenzi, ve které zhodnotí zakoupený produkt.
placení za nákup
Bohužel ani heuréka se nevyhnula podvodníkům, kteří si vždycky najdou způsob, jak zneužít zákazníků. Spousta obchodů umisťuje na stránky falešné pozitivní recenze, či najímá lidi, kteří zde propagují jeden určitý produkt jako ten dokonalý. I když se heureka snaží tyto podvodníky eliminovat, jejich aktivitě se nedá tak úplně zabránit.
Vlastníkem internetového porovnávače cen heureka byla doteď firma Mall Group, ta se ale tento rok v červnu rozhodla projekt prodat za 7.5 miliardy korun. Můžeme se jen dohadovat, kdo stránku koupí, ale doufejme, že si i nadále zachová svoji kvalitu.