Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak cestovat levně

Téma, které je především v této době, před letními dovolenými velmi aktuální, téma cestování. Pokud toho chcete ze světa vidět co nejvíce, ale Vaše prostředky chcete šetřit, existuje mnoho možností, jak to zařídit.
První možnost, díky níž ušetříte na cestovních nákladech a ještě uděláte něco pro své zdraví, je možnost cestovat pěšky či na kole. Navíc si zlepšíte kondičku, můžete jít či jet, kdy chcete a kam chcete, zastavit kde chcete. A v případě, že chcete do nějaké destinace vzdálené natolik, že je lepší jiný způsob základní přepravy, můžete zvolit nízkonákladové letenky, či dovolené tzv. last minute.
klesání letadla
Druhá možnost, jak ušetřit a vidět svět, je dnes již také velmi rozšířená. Je to takzvaná výměna domů či bytu na určitou dobu, kdy, poskytnete zadarmo své bydlení a na oplátku někdo jiný, například z jiné země, poskytne bydlení zdarma Vám v jeho domě či bytě.
Třetí možnost, nejste-li dobrodruhy, či Vaše zdraví neumožňuje cestování pěšky či na kole, se vyplatí sledovat nabídky last minute, kdy jde o výprodej zájezdů za část původní ceny. Stačí jen bedlivě sledovat na internetu nabídku.
Čtvrtá možnost je zvolit si prostředky hromadné přepravy, jako vlaky či autobusy, které mají do určitých lokalit běžný provoz, i zde se dá ušetřit například včasným rezervováním a zakoupením si jízdenky, množstevní slevou a podobně.
hippie volkswagen
Pátá možnost je pro ty, kterým nevadí trocha nepohodlí. Můžete jet vlastním autem, ve kterém i přespíte, tím ušetříte za ubytování, případně přespíte v kempu pod stanem. To velmi sníží př více osobách ve voze náklady na cestu i ubytování. Navíc, každý den můžete být na jiném místě a tak danou destinaci poznat mnohem lépe.
Šestá, značně dobrodružná možnost jak ušetřit na cestování a vidět co nejvíce, je tzv. spolujízda, kdy se s někým, kdo cestuje autem, domluvíte na spolujízdě a příspěvku na cestu. To se vyplatí tomu, kdo spolujízdu nabízí, i tomu, kdo ji poptává. Taková domluva obvykle probíhá prostřednictvím mobilních aplikací k tomu určených.
Už jste si vybrali, jak na svých cestách ušetříte Vy?