Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak vybírat šaty podle příležitosti? Některé kousky využijete do práce i na rande!

Šaty bezpochyby sluší každé ženě nehledě na typ její postavy. Na různé příležitosti se ale hodí jiné šaty a je dobré si umět vhodně vybrat. Jak na to?

Jak vybírat šaty podle příležitosti? Některé kousky využijete do práce i na rande!

Šaty jsou krásné a slušivé, říká se, že právě v šatech vypadá žena krásně a hlavně může předvést své ženství. Šaty hlavně sluší opravdu všem ženám, nehledě na to, jakou má žena postavu. Šaty ale vybíráme podle toho, na kterou příležitost je chceme vynést. Vybírat je určitě z čeho, nabídka je obrovská. Některé kousky lze vynést do práce, ale i do města, na schůzku s kamarádkou nebo na rande s přítelem. Pak jsou tu ale společenské události, které si žádají speciální výběr.

pexels-photo-5379068

Šaty pro každou příležitost

Je mnoho typů šatů, které můžete vynést klidně do práce, do města, na kávu s kamarádkou nebo na večeři do restaurace se svým přítelem. Takové pak mohou být kratšího střihu, mohou být v různých barvách a vzorech, pozor však na to, že čím výraznější šaty zvolíte, tím méně byste měla volit doplňků a uzpůsobit tomu je dobré i samotné líčení. Výrazné šaty na vás totiž okamžitě strhnou pozornost. V poslední době se hodně nosí takzvané oversized kousky, to jsou šaty, které jsou o několik velikostí větší, jsou volné a splývavé a hlavně nesmírně pohodlné. Určitě vás v nich nikdo nepřehlédne a obléknout je můžete téměř kamkoliv. Vhodně je lze zkombinovat s obyčejnými teniskami a tak stejně lze nosit i moderní mikinové šaty.

Jak se obléknout do společnosti

Úplně jinou kategorií jsou ale šaty do společnosti. Ty se vybírají podle toho, o jakou příležitost se jedná, společenské šaty by měly být umírněnější, neměly by toho příliš moc odhalovat, i když vždy nemusíte oblékat jen dlouhou večerní róbu. Například na svatbu si můžete obléknout i krátké společenské šatičky, u svateb obvykle platí jediné pravidlo. Ženy by na ně neměly chodit v dlouhých bílých šatech, to si totiž v ten den může dovolit jen samotná nevěsta.

pexels-photo-1202281

Pokud vyrážíte na ples nebo důležitou premiéru do divadla je lepší volit šaty dlouhé, na firemní večírek se pak oblékáme obvykle podle toho, jak je party pojata. U mnoha společenských akcí bývá vyhlášen předepsaný dress code už dopředu a toho je třeba se držet.

Při výběru šat dbejte i na vhodnou velikost, je lepší se dopředu přesně přeměřit a vybírat velikost podle toho, pokud máte tu možnost a nakupujete v kamenném obchodě, šaty si vyzkoušejte.