Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jak začít se sportem

Se sportem můžete začít v jakémkoli věku, záleží jen na Vás, zda chcete být aktivní a dělat něco pro své zdraví, či nikoli. Možná si říkáte, že nejste sportovní typ člověka, sport Vás nikdy nebavil a vrchol Vašich sportovních pokusů byla školní tělesná výchova. Nemusíte se bát, i tak můžete začít sportovat. Nikdo po Vás přeci nechce bez tréninku uběhnout maraton nebo přeplavat oceán.

muž při jogingu

Před tím, než si zvolíte sport, který byste si rádi zkusili, se poraďte se svým lékařem nebo sportovním trenérem, jaký sport je pro Vás vhodný s ohledem na Váš současný zdravotní stav. Toužíte běhat, ale máte velkou nadváhu, nebo nějaké zdravotní problémy? Co takhle první začít tím, že začnete chodit na delší svižnější procházky, postupně můžete zvyšovat jejich náročnost co do délky, tak do rychlosti a najednou zjistíte, že běháte. Do svého běhu můžete zapojit i své mazlíčky, Váš pejsek může běhat s Vámi.

Nebo se Vám zdá vhodnější nasednout na kolo a jet? Výborně. Při koupi kola se dobře rozhodněte, jaké kolo je pro Vás vhodné, zda budete jezdit pouze po silnici, nebo i po lesních cestách. V každé prodejně Vám jistě rádi a dobře poradí. Tak, už máte kolo a co dál? Teď si vyberte nějakou trasu, pro začátek méně náročnou a kratší. A hurá šlápnout do pedálů. Postupně náročnost a vzdálenost tras, jak poroste Vaše kondice, můžete zvyšovat.
skok na kole

Patříte-li do skupiny vodomilek obecných, které nejraději vodu, mám pro Vás dobrou zprávu. Plavání je vhodným sportem i pro osoby s nadváhou a horší pohyblivostí, problémy s páteří i klouby. Klidně z počátku navštěvujte kurz plavání, kde se naučíte správně dýchat a správně technicky provádět plavecké styly.

Skupinové sporty jsou vhodné pro osoby, které potřebují mít okolo sebe neustále lidi. Tak se rozhlédněte po okolí, připojte se k nějaké skupině nadšenců, co rádi proženou míč po trávníku, zahrají si házenou, basketbal a jiné. A když se Vám nedaří takovou skupinku nadšenců najít, nevadí, můžete to zkusit přes inzerát a založit si skupinku vlastní