Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Jaký je černý čaj?


Čajů existuje mnoho a mnoho druhů. Jejich hlavní dělení je na sypané a sáčkové. Je nutno podotknout, že sypané čaje jsou daleko kvalitnější než ty sáčkové, protože obsahují větší kousky čajových lístků. Díky tomu má hotový čaj daleko lepší chuť, barvu i vůni. Proto byste měli kupovat jen sypané čaje. Další dělení je podle barvy výsledného nápoje. Nejrozšířenější je zelený, černý a bílý čaj, ale setkáme se i s červeným.

Pití čaje je velice rozšířené skrze všechny státy světa. Někde se pije hodně, jinde spíše okrajově, ale nejspíš na světě nenajdete nikoho, kdo by nevěděl co je čaj. Pro spoustu kultur je to navíc něco jako obřadní nápoj, jehož přípravu musí dodržet podle předem daného postupu. My si většinou jen zalijeme požadované množství čaje teplou vodou, a čaj si dosladíme medem či cukrem. Kdo ale čaj miluje se vším všudy, připraví si ho tak jak se má.

čaj rooibos

Mnoho lidí ale nemůže pít čaj, protože obsahuje podobnou látku jakou najdeme v kávě. Zatímco káva má kofein, v čaji najdeme tein. Milovníci čaje většinou řeší, jestli obsahuje černý čaj kofein. Zatímco v jiných čajích najdeme zmíněný tein, černý čaj obsahuje opravdu kofein, tak jako káva. Proto tento čaj pijí lidé, kteří nemají rádi kávu. Tento čaj by neměli příliš pít lidé s vysokým krevním tlakem a nebo těhotné ženy.

hrnek čaje

U nás najdete to nejlepší ze světa čajů. Jestli hledáte opravdu dobrý čaj, můžete si ho vybrat u nás. Koupit si můžete sypané čaje, které u nás najdete buď jako jeden druh a nebo v podobě různých směsí s ovocem, kořením nebo bylinkami. Jestli nevíte co by vám mohlo chutnat, protože tyto čaje neznáte, můžete vyzkoušet třeba degustační sadu, kde najdete několik vzorků, které vám pomohou vytříbit vaše chutě a zjistit tak, co potěší vaše chuťové pohárky.

Tip – protože se pomalu ale jistě blíží Vánoce, můžete darovat svým blízkým poukázku do našeho obchodu.