Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Když je ,,na padnutí“


Během léta je takových dnů hned několik. Zkrátka se jim nedá vyhnout. Máme dvě skupiny lidí, které velmi odlišně tyto extrémní a tropické teploty vnímají. První skupinou jsou ti lidé, kteří v horku musí sedět v kancelářích, v autobusech nebo pracovat venku na stavbách. Tito lidé by si nepřáli nic jiného, než chladnou sprchu a stín. Druhou skupinou jsou lidé, kteří jsou u moře a každou další ,,třicítku“ na teploměru uvítají. Jak zatočit s horkými dny, kde se nedá dělat skoro nic? V zimě je to jednoduché, trochu se přioblečeme a je nám lépe. Jak tento opačný problém vyřešit snadno a rychle?
plážové domečky

Jak si zachovat chladnou hlavu

V době nejvyšších teplot (červen, červenec, srpen, ve středomořských oblastech i září) je více než důležité dodržovat správný pitný režim. V teplých letních dnech jsme více náchylní k omdlení, bolestem hlavy a halucinacím. Pokud budeme denně doplňovat úměrně k věku, výšce a váze tekutiny, měli bychom tyto nepříznivé faktory, které působí na naše tělo, přemoci.
kreslená pláž

Zatemnit a neotevírat

Rada, kterou nám dávaly už naše babičky, když nám bylo v místnosti horko. Pokud jste vlastníkem bytu či domu, jehož jižní strana je téměř celé prosklená, měli byste se jí držet. Do těchto místností musíte pořídit závěsy či žaluzie, které částečně nebo úplně zatemní tyto prostory. Dále pak okna rozhodně neotevíráme. Celý efekt zatemněné místnosti by se posléze rozplynul. Můžeme doporučit i pověsit mokrá prostěradla po místnostech. Toto se hodí v případě, kdy máte v těchto vedrech doma nemocné dítě, které je na vysoké teploty více náchylné.

A co v noci?

V noci doporučujeme použít místo peřiny pouze prostěradlo, které bude vaši pokožku chladit, než zahřívat. Rozhodně mějte všechna okna pořádně zavřená. Spěte samozřejmě v co nejméně vrstvách, pokud si to můžete dovolit, tak bez ničeho.
mokré břicho

Děti jsou ohrožené nejvíce

Dětská pokožka a organismus reaguje na horka jinak než dospělí. Proto dbejte na to, aby vaše dítko mělo neustále možnost doplňovat tekutiny. Mažte je speciálními krémy s vyšším UV faktorem, pokud je vaše dítě světlejší pleti, kontrolujte, zda se mu v horkých dnech neobjevují na pokožce flíčky. Pokud se objevují, kontaktujte doktora.