Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Ketogenní, nízkosacharidová, bílkovinová dieta. Co je spojuje? Slovo – zaručená dieta!

Ketogenní dieta se skloňuje už snad ve všech pádech, a to zaslouženě! Docela často ji ale můžete nalézt i pod jinými názvy, jako jsou například:

  • Keto.
  • Nízkosacharidová.
  • Proteinová.
  • Bílkovinová.
  • Zaručená!

zdravá strava

Ano, všechny tyto druhy diet, které můžete nalézt na webových portálech anebo se o nich dočtete v „ l a j f č a s o p i s e c h „ pro ženy a pak se jedná zpravidla o jednu a tu samou dietu. Všechny tyto dietky totiž pracují na stejné nebo velmi podobné fázi, a tou je snížení příjmu nežádoucích sacharidů a nezdravých tuků a naopak velké zvýšení proteinů čili bílkovin.

Možná bychom si měli vysvětlit, proč ketogenní dieta funguje? Proces keto totiž vzniká v našem těle v případě, že upravíme své stravovací návyky dle toho, co jsme popisovali výše – zařadíte vyšší podíl bílkovin, naopak snížíte příjem tuků a sacharidů na nezbytnou míru. Úplně bez přirozených sacharidů, které se například nacházejí v ovoci či zelenině, bychom totiž nemohli být, to bývá velmi častá chyba, kdy se sacharidy zcela a úplně vynechávají. V tom případě může docházet k velké únavě, a není dobré, aby proces hubnutí doprovázela únava nebo jiné nežádoucí účinky. vy naopak musíte být aktivní a plni odhodlání k nastavení nového a jiného režimu, únava by proces hubnutí jen poškozovala a ztráceli byste tak m o t i v a c i.

proteiny bílkoviny

Jestliže začnete jíst dle naší rady, pak nastává v lidském organismu proces ketózy, když tělo začne sahat do vašich tukových zásob a vy hubnete tam, kde potřebujete! Kdežto – pokud se stravujete bez vyvážené diety, pak bohužel hubnete ze svalů, což je nežádoucí důsledek chybně nastavené diety. I v případě, že téměř hladovíte, nejspíše pro vás nebude dobrá zpráva, že je organismus zmatený a opět sahá pro energii do svalů namísto do tukové tkáně.

Vy si musíte nastavit režim ketonové diety, nejlépe tak, abyste proces nastalého hubnutí neporušili.