Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kosmické jídlo, aneb mana nebeská

            V českých obchodech a na internetu se dnes už dají koupit nutričně vyvážené náhrady pokrmu a to i vyrobené přímo v Česku. Jde o praktické potraviny a pokud to s nimi nebudeme přehánět ostatně jako s čímkoli jiným, dokonale nám občas pomůžou od vaření. Představte si různé situace, které tímto jídlem zachráníte. Máte uzávěrku, nestíháte a najednou hlad. Sáhnete do šuplíku a je vyřešeno. Nebo jedete na vícedenní tůru na kole, batoh máte i tak těžký pár pytlíků s práškem a je to. Či jednoduše přijdete večer utahaní domů, do obchodu se Vám už nechce a lednička prázdná.
stříbrná vidlička.jpg
            Tato myšlenka není nijak nová. Jakmile začal člověk létat do vesmíru, bylo nutné vyřešit i stravu kosmonautů, která samozřejmě musela být plnohodnotná, co nejlehčí a nejjednodušší jak na přípravu tak i na konzumaci. Jídlo z tuby se na palubě vesmírných lodí jedlo v šedesátých letech, neboť lety nebyly tak dlouhé, aby bylo potřeba se jím nějak více zabývat. Dnes už vědci z NASA vyvíjejí pokrmy, které se mnohem více podobají běžnému jídlu.
            Takže stravu z tuby nebo ze sáčku vyvíjejí různé společnosti ve světě teď už jen pro běžné pozemšťany a jsou v tom čím dál lepší. Jedním z největších oříšků na výrobě této stravy většinou v podobě prášku anebo i nápoje, byla totiž nutriční vyváženost pokrmu. Jak „nacpat“ do jednoho „pytlíku“ vše, co tělo od jídla vyžaduje. A to se začíná dařit.
            V Čechách vznikla před pár lety společnost, jejíž majitel a společníci tvrdí, že firemní laboratoře to zvládly dokonale. Jejich „Mana“, tak se produkt jmenuje, uvedená letos na trh, dokáže naprosto nahradit běžnou stravu. Dokonce i něco víc,  jejím zařazením do jídelníčku je možné i zlepšit zdraví a díky přesné porci i výživovým hodnotám třeba i zhubnout. 
            Jde o unikátní chytrou potravinu, vyrobenou s klinicky ověřených ingrediencí, vhodnou třeba i pro diabetiky a zcela veganskou. Prášek, který se jen zamíchá ve vodě nebo nápoj „Mana“ obsahuje lipidy z mořské řasy, lnu, slunečnice, řepky a kokosu, disacharid z bílé řepy, beta-glukany z ovsa, oligosacharid z kukuřice, bílkovinu a lecitin ze soji, vitamíny, minerály a stopové prvky.
            Velice sympatické na této firmě je, že má nejen zveřejněné ale i klinicky zdokladované všechny ingredience, ale její obaly zanechávají jednu z nejnižších uhlíkových stop minimalizováním materiálů na obaly.
 laborantka se sklenicí.jpg
Kdo ještě neochutnal biblickou „manu nebeskou“ má teď možnost, apropos nedaly by se tím nakrmit hladovějící davy?