Kosmické jídlo, aneb mana nebeská

            V českých obchodech a na internetu se dnes už dají koupit nutričně vyvážené náhrady pokrmu a to i vyrobené přímo v Česku. Jde o praktické potraviny a pokud to s nimi nebudeme přehánět ostatně jako s čímkoli jiným, dokonale nám občas pomůžou od vaření. Představte si různé situace, které tímto jídlem zachráníte. Máte uzávěrku, nestíháte a najednou hlad. Sáhnete do šuplíku a je vyřešeno. Nebo jedete na vícedenní tůru na kole, batoh máte i tak těžký pár pytlíků s práškem a je to. Či jednoduše přijdete večer utahaní domů, do obchodu se Vám už nechce a lednička prázdná.
stříbrná vidlička.jpg
            Tato myšlenka není nijak nová. Jakmile začal člověk létat do vesmíru, bylo nutné vyřešit i stravu kosmonautů, která samozřejmě musela být plnohodnotná, co nejlehčí a nejjednodušší jak na přípravu tak i na konzumaci. Jídlo z tuby se na palubě vesmírných lodí jedlo v šedesátých letech, neboť lety nebyly tak dlouhé, aby bylo potřeba se jím nějak více zabývat. Dnes už vědci z NASA vyvíjejí pokrmy, které se mnohem více podobají běžnému jídlu.
            Takže stravu z tuby nebo ze sáčku vyvíjejí různé společnosti ve světě teď už jen pro běžné pozemšťany a jsou v tom čím dál lepší. Jedním z největších oříšků na výrobě této stravy většinou v podobě prášku anebo i nápoje, byla totiž nutriční vyváženost pokrmu. Jak „nacpat“ do jednoho „pytlíku“ vše, co tělo od jídla vyžaduje. A to se začíná dařit.
            V Čechách vznikla před pár lety společnost, jejíž majitel a společníci tvrdí, že firemní laboratoře to zvládly dokonale. Jejich „Mana“, tak se produkt jmenuje, uvedená letos na trh, dokáže naprosto nahradit běžnou stravu. Dokonce i něco víc,  jejím zařazením do jídelníčku je možné i zlepšit zdraví a díky přesné porci i výživovým hodnotám třeba i zhubnout. 
            Jde o unikátní chytrou potravinu, vyrobenou s klinicky ověřených ingrediencí, vhodnou třeba i pro diabetiky a zcela veganskou. Prášek, který se jen zamíchá ve vodě nebo nápoj „Mana“ obsahuje lipidy z mořské řasy, lnu, slunečnice, řepky a kokosu, disacharid z bílé řepy, beta-glukany z ovsa, oligosacharid z kukuřice, bílkovinu a lecitin ze soji, vitamíny, minerály a stopové prvky.
            Velice sympatické na této firmě je, že má nejen zveřejněné ale i klinicky zdokladované všechny ingredience, ale její obaly zanechávají jednu z nejnižších uhlíkových stop minimalizováním materiálů na obaly.
 laborantka se sklenicí.jpg
Kdo ještě neochutnal biblickou „manu nebeskou“ má teď možnost, apropos nedaly by se tím nakrmit hladovějící davy?

Share if you like!

Read more?