Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kupte si semínka na klíčení a můžete začít

Jestliže uvažujete nad tím, jak si zpestřit svůj jídelníček a udělat něco pro své zdraví, tak vyzkoušejte semínka na klíčení. Klíčení semen je v poslední době poměrně populární, a to napříč různými věkovými skupinami. Klíčit semena je totiž velice snadné, a navíc tak získáte potravinu doslova nabitou různými vitamíny, minerály, antioxidanty, a ještě mnoha dalšími důležitými látkami. A je to tak jednoduché, že to levou zadní zvládne i malé dítě.
sunflower výhonek.jpg

Navíc vás to nebude stát ani korunu, tedy s výjimkou těch, které zaplatíte za semena na klíčení, ovšem to je opravdu zanedbatelná položka v řádu několika korun. Na klíčení by se vám ještě případně mohla hodit miska na klíčení semen, která vám celý proces ještě více usnadní, což může být možná jediná investice, kterou v tomto směru uděláte – investice v celkové hodnotě několika málo sto korun. Vlastně je škoda, že si podobným snadným a levným způsobem nemůžeme opatřit také ostatní potraviny. A pokud si spočítáte, na kolik peněz vás vyjdou různé výživové doplňky a vitamíny, tak zjistíte, že se klíčení jednoznačně vyplatí.
chia semínka.jpg

Konkrétně jde o to, pořízená semínka na několik hodin ponořit do vody tak, aby nabobtnala. Poté vodu slít a dále je už jen několikrát denně proplachovat studenou vodou tak, aby se udržela ve vlhku a v teple. A uvidíte, že se brzy objeví první klíčky. Pro klíčení zvolte vzdušné, teplé a světlé místo a již za pár dní můžete sklidit svou první úrodu nabitou tím nejlepším, co nám rostliny mohou nabídnout.

Vybírat můžete z celé dlouhé řady rostlin, jejichž semena na klíčení bez problémů seženete. Nabízí se vám tak celá široká škála chutí od těch nasládlých až po ty pikantní. A záleží jen na vás, co vám zachutná. Jisté však je, že díky bohaté nabídce různých druhů se vám klíčky v kuchyni jen tak neomrzí. Můžete je využívat jako hlavní chod, přílohu či součást různých salátů, ale jistě brzy přijdete i na své vlastní osvědčené recepty.