Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Paní na hlídání


Určitě to znáte. Máte doma jedno nebo více malých dětí a nevíte, kde vám hlava stojí. Sice je nade vše milujete, ale po pár letech strávených s nimi doma, byste si s manželem nebo partnerem taky někam rádi zašli sami, bez dětí. Bohužel nemáme každý to štěstí, že by byly v rodině hlídací babičky nebo jiní příbuzní. Buď jsou prarodiče již příliš staří, nemocní, po smrti, nejsou dobré vztahy v rodině nebo prostě nemají o hlídání vnoučátek zájem. Nebo bydlí příliš daleko na to, aby vám zajeli na jedno odpoledne nebo večer pohlídat. To ale neznamená, že si musíte nechat ujít všechny kulturní a kulinářské zážitky a ž do doby, než budou moci děti zůstat doma samy. Dnes existují poměrně spolehlivé hlídací agentury, které vám seženou chůvu k dětem.
paní na hlídání

Jaká by měla chůva být?

To záleží také na tom, co od ní budete chtít. Zda vám stačí pohlídat již spící děti, abyste mohli vyrazit na ples, či do kina nebo na večeři. Nebo chcete odpolední hlídání nebo hlídání přes den a očekáváte, že bude paní s dětmi provádět i určité aktivity.
chlapec v pampeliškách
·         Zkušená
Na hlídání spících dětí obvykle postačí i teenager od vedle nebo nějaká studentka. Bude-li paní s dětmi přes den, měla by mít dostatek zkušeností a vědět, co děti smí a co ne, co jim dát k jídlu a pití, při jakých aktivitách je hlídat více a umět odhadovat hrozící nebezpečí.. Zároveň si umět poradit v případné krizové situaci a nezpanikařit.
·         Milá
Měla by mít děti ráda chovat se k nim hezky nejen ve vaší přítomnosti.
·         Zodpovědná
·         Zásadová
Neměla by děti příliš rozmazlovat, ale dobře je vést a vychovávat.
radost z vítězství
·         Spolehlivá
Neměla by v práci poklimbávat a dorazit vždy v domluvený čas.
·         Flexibilní
Měla by mít čas v tu dobu, kdy potřebujete, abyste nemuseli paní střídat a dítě bylo zvyklé jen na jednu.
·         V dobré fyzické kondici
Za aktivními dětmi je třeba běhat a člověk se nesmí hned unavit.