Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Povrchní vnímání světa

Vzhled je dnes důležitým ukazatelem snad ve všech směrech. Vidíme modely v televizi, kteří nám vnucují trendy, jak bychom měli vypadat, ale nejsou tak úplně založené na reálnosti a běžném životě. Často se tak ženeme za ideálem krásy, který není tak nějak úplně reálný. Musíme tedy podstupovat nejrůznější kroky, které jsou pro nás často značně náročné.
Chodíme na nejrůznější plastické operace, které nejsou vždy úspěšné. Můžou nám dokonce zohyzdit pleť, která vypadá nejlépe přirozeně. Ženy také používají mnoho líčidel, z nichž většina je testovaná na zvířatech, takže škodí nejen sobě, ale také bezbranným tvorům, kteří nikomu nikdy a nic neudělali. To je zřejmě velice sobecká věc, ale to už je povaha lidské nátury.
šátek na hlavě
Lidé se také často ženou za dokonalým tělem. Toho však běžný člověk nemá šanci dosáhnout. Tito lidé nedělají nic jiného než, že chodí do posilovny, dodržují striktní dietu a mají své vlastní trenéry, kteří stanoví ideální trénink přesně pro ně.
Běžný člověk, který chodí do práce musí zvládat osmi hodinový proces, kdy se značně unaví, a tedy je pochopitelné, že není jen čas, ale chuť se nějak víc aktivně hýbat. Často se tak lidé uchylují k nejrůznějším dietám. Často jí nejrůznější prášky, které nemají příliš pozitivní dopady na jejich zdraví. Zatíží spíše játra a spíš přitíží našemu organismu než, že by mu pomohli. Dále si lidé nechávají zaškrtit žaludek, aby nemohli přijímat potravu. Sami se tak trápíme a ničíme jen kvůli ideálu krásy, který nenastavili běžní občané, ale lidé, kteří všechno přizpůsobili svému dokonalému vzhledu.
žena s rtěnkou
Mnohdy už nevidíme, kolik úsilí a práce stojí za jejich současným vzhledem. Nemají normální život, musí si spoustu věcí odříkat a také se můžou kvůli svému vzhledu trápit. Prezentují se však šťastně a pozitivně, ale přitom nemůžou vést normální život plný drobných radostí, které nás činí šťastnými.