Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Proč milujme tenisky?

1. Pohodlí
Podpatky jsou úžasné na pohled. Opticky prodlužují nohy, krásně tvarují ženskou postavu, jdeme vzpřímeněji, elegantněji, způsobně. Leckterý muž se za ženou s botami na vysokém podpatku otočí. Nošení takových bot však vyžaduje praxi, často tvrdý trénink, odříkání, slzy (extrémní případy, trochu samozřejmě nadnáším). Vynecháme-li nízké a poměrně příjemné výšky podpatku (které ale nejsou tak atraktivní), nošení vysokých bot není žádný med.
Ale v poslední době už ne tak často můžete vídat mladé slečny, které se na podpatcích nezkušeně potácí po městě. Do popředí se dostávají tenisky, nebo sneakers, chcete-li.
Mnohé ženy pracující v kanceláři, kde je určitá výška bot nutná, si do kabelky přibalují nějaké pohodlnější.
béžové boty
2. Styl
Tenisky se už dávno nenosí jen proto, že jsou pohodlné. Botami lze žít, sledovat každý „release“ (vydání nových modelů k prodeji), utrácet nehorázné sumy za prémiové modely. V internetových aukcích se částky šplhají do neuvěřitelných výšin. Lidé se stávají takzvanými „sneakerheady“, či „hypebeasty“. Je to jako každý jiný obchod s uměním. Výrobci často s umělci spolupracují a vznikají takzvané „collaby“. Zajímavé jsou například spolupráce streetových značek s high-end značkami. Například kolaborace Vans a Karla Lagerfelda byla obzvláště podařená. Prvky vysoké módy se objevují v celé kolekci Y3, což je skvělá kolekce ve spolupráci Adidas a japonského návrháře Yohji Yamamota. Takovéto kombinace se však oceňují poměrně vysokou cenovkou.
blondýna v teniskách
3. Jaké si pořídit?
Pokud se v těchto vodách příliš neorientujete, přinášíme přehled několika základních modelů (od každého existuje nepřeberné množství barevných kombinací) od různých streetových značek, které si určitě zamilujete.

1. Converse  Chuck Taylor All Star
2. Adidas Superstar
3. Vans Authentic
4. Nike Roshe run
5. New Balance 446