Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Proč si na stáří pořídit mobilní dům

Mobilní domy nejsou klasické stavby. Nestaví se totiž na jednom místě. Můžete si je zakoupit již hotové a šikovná firma vám přiveze hotový dům, nebo vám ho složí z jednotlivých dílů. A vy můžete se svým domem cestovat taktéž. Jak už název napovídá, tak „mobilní“ dům lze poměrně jednoduše převést na jiné místo. Což je výhodné třeba pro ty, kteří se musí často stěhovat kvůli práce. Teď si můžete brát svůj dům sebou.

dům

Velkou výhodou mobilních domů je nižší cena oproti klasickým stavbám. Samozřejmě je to vykoupeno určitými nevýhodami, jako třeba menším https://www.femina.cz/smeji-se-nam-muj-chlap-je-o-hlavu-mensi/ prostorem. Ten je však naprosto postačující, pokud v něm chce bydlet třeba pár s jedním dítětem, nebo jen dva lidé.

Proč bychom si měli na důchod pořídit mobilní dům? Důchodový věk je čas, kdy většina seniorů již chce mít svůj klid a užívat si odpočinku. Hodně z nich si zakoupí chatu, kde tráví pak většinu času a užívají si přírody, práce na zahrádce, procházek a dalších příjemných činností. Někteří se dokonce nadobro přestěhují, aby unikli ruchům velkoměsta.

Pokud si zakoupíte mobilní dům, máte výhodu, že si ho můžete umístit prakticky kdekoliv. Nemusíte si kupovat chatu, stačí, když seženete malý pozemek někde v přírodě a tam si mobilní dům umístíte. Mobilní domy jsou uzpůsobeny i k tomu, aby se v nich bydlelo celoročně, proto není problém se do něj natrvalo přestěhovat.

mobilní dům

Jestli dojde k situaci, že staří obyvatelé již nebudou zvládat péči o sebe a budou potřebovat pomoc rodiny, tak se mohou nastěhovat zpátky i se svým domem.

Ceny za mobilní domy jsou různé, ale v řádu se pohybují od několik set tisíc až do několik miliónů. Záleží na vaší náročnosti a jak moc chcete, aby byl dům velký, zmodernizovaný, jestli má k němu náležet i něco jako terasa a podobně. Začněte tedy šetřit už nyní, abyste si v důchodu mohli koupit svůj převozný domeček.