Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Solární plachta pro zakrývání hladiny bazénů

Solární plachta – při vyslovení tohoto slovního spojení by vás mohla napadnout spojitost se slunečními paprsky. V podstatě máte pravdu. Slunce má s tímto příslušenstvím k bazénu určitou spojitost, i když se přímo nejedná o kolektorový panel, v němž se vlivem slunečního záření zahřívá voda. Pojďme si tedy nastínit, jaké vlastnosti lze od solárních plachet očekávat:

hladina bazénu

Budou snižovat rychlost ochlazování vody – jak už bylo řečeno, ohřívat vodu přímo nebudou, ale budou působit jako významný izolant, který přispěje k tomu, aby voda v bazénu zůstala teplá delší dobu. Solární plachta je jakousi obdobou klasického balicího materiálu – bublinkové fólie a o izolační vlastnosti se postará vzduch v bublinkách.

kruh na hladině

Budou zamezovat odpařování vody – neprodyšná vrstva polyetylenu zabrání odpařování vodní páry, která se na povrchu fólie vysráží a v podobě tekutiny se vrátí zpět do bazénu. Ušetříte tím za dopouštění vody, u větších bazénů jsou to až stovky litrů za den.

Zdravotní nezávadnost – nízkohustotní polyetylen, z něhož se bazénové plachty vyrábí, je zdravotně způsobilý, s atestem pro kontakt s pitnou vodou. Vysrážená voda z něj nebude přijímat žádné toxické látky, takže bude koupání bezpečné i pro malé děti nebo alergiky.

Vzduch v bublinkách má také výhodu v tom, že nebude plachta klesat ke dnu, což se snadno může stát s kteroukoli jinou fólií či bezpečnostním prvkem. Solární plachtu nemusíte ničím napevno zajišťovat, pouze byste měli dbát na to, aby se k jeho hladině nedostaly děti nebo domácí zvířata. Plachta se při kontaktu přitiskne na tělo a znemožní dětem či zvířatům plavat a mohly by snadno v bazénu utonout.

Při skladování všech krycích plachet pamatujte na to, aby nezůstávaly v uzavřené místnosti mokré, vždy je nutné je důkladně vysušit na slunci či teplém vzduchu. Zabráníte tím rozmnožování plísní.