Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Úpravou pH předejdete nepříjemnostem

Stane se Vám někdy to, že po osvěžení ve Vašem zahradním bazénu máte podrážděnou pokožku? Nebo zarudnuté oči? Všimnete si, že barvy bazénových stěn už nejsou tak jasné? Nebo se Vám ucpává filtrace? Dokonce se Vám zdá, že ta voda nějak zapáchá chlorem. Podobně, jako v některých veřejných plaveckých bazénech.

Ale to přece nechcete. Proto jste si vybudovali bazén vlastní, který Vás nijak neohrozí.

Ale příznaky jsou dost podobné! Jak je to jen možné?

Odpověď je jasná. Vaše voda nemá to správné pH.

Nemusíte vědět, že pH vyjadřuje nějaký podíl vodíku. Nebo že voda je kyselá, či zásaditá. Chemie Vás nikdy moc nebavila, takže jí nemusíte přijít na chuť ani ve Vašem odrostlém věku.

Je ale fajn vědět, že existují přípravky ph plus, nebo mínus, které dokonale upraví vodu ve Vašem bazénu, aniž byste věděl jak a proč. To už nemusí být Vaše starost. Od toho jsou chemici, kteří vědí, jak Vaší bazénové vodě pomoci.

Váš jediný úkol spočívá v tom, že budete pravidelně měřit pH vody, abyste věděli, zda použít pH plus, či jeho opak.

Určitě si vzpomínáte z hodin chemie na základní škole, jak jste používali lakmusový papírek. Že Vám to něco říká, viďte? Už si vzpomínáte? Jakpak by ne. Vždyť to do nás ti učitelé stále ládovali. A právě Vy jste si říkali: Kdypak já to budu v životě potřebovat? A vidíte? Je to tu. Doba, kdy oprášíte základní vědomosti, právě nastala!

Naštěstí nejde o nic složitého.swim