Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Zabavte děti a neutraťte při tom ani korunu!

Je skvělé, když můžeme třeba každý víkend jezdit na výlety, ale brzy si vyčerpáme všechny blízké turistické zajímavosti a delší cestování děti nesnáší dobře. A ani nám dospělým se nemusí chtít vysedávat dlouhé hodiny za volantem nebo na sedadle spolujezdce.
Pokud potřebujete inspiraci, jak zabavit děti načerpejte ji následujících stránkách:

Vyrazte do nejbližšího parku
Obyčejná procházka v parku se může proměnit v dobrodružný zážitek, je to jen na nás dospělých, jak se k tomu postavíme. Připravit pro děti můžeme soutěže při kterých mohou hledat určité druhy stromů, šišky, kamínky nebo kytičky. Můžeme dětem za každý splněný úkol dávat třeba kartičky s obrázkem které si doma předem připravíme. Většina dětí ráda soutěží a jistě se rádi zapojí.

holky na louce

Sportu zdar!
Uspořádejte soutěž, kdo doběhne nebo doskočí dál. Nejen že se děti dostatečně proběhnou což potřebují pro svůj zdravý vývoj, ale především se tímto způsobem dá zkrátit jinak nezáživná cesta.

Procvičujte logopedii!
Hledejte v okolí předměty, co začínají na určité písmenko nebo zabavte děti jazykolamy uvidíte jaká je to skvělá zábava.

Máš babu!
Kdo by neznal tuhle klasickou hru kdy se lidé navzájem chytají. Zahrajte si ji s dětmi a budete mít skvělý společný zážitek.

chlapec u řeky

Míč nezradí
Není univerzálnější hračka než míč. Může se s ním házet, chytat, driblovat a zkoušet s ním nejrůznější triky. Skvělé na tom že dítě trénuje postřeh, a i rodiče se skvěle zabaví. Můžete si zahrát třeba klasický fotbal nebo si jen míčem házet možností je mnoho.

Pastelky na scénu!
Sednout si v parku ale i kdekoli jinde na lavičku a začít kreslit nějaký pevný bod ze svého okolí je klidná zábava kterou můžete dělat i doma. Oproti venkovnímu kreslení je rozdíl více než jasný, a to je především to že jsou děti na vzduchu a možná tímto způsobem zaujmete dítě kterému jinak kreslení nic neříká.