Úplně první kryptoměna, se kterou jsme se mohli setkat je pod jménem bitcoin. Dá se říci, že na samotném začátku, kdy se dala tato měna získat, ji mnozí podcenili v její síle. Odměna za čtení reklam, sběr při úkolech ve hře nebo zapojení do loterie, za pár let působení nestačilo.
Její doslova gigantický finanční nárůst, přiměl nejednoho jedince, tuto měnu získat ještě jiným způsobem a to těžbou. K tomu ovšem bylo potřeba počítačová technika. Zpočátku stačil na těžbu obyčejný procesor, ten nahradily vysoce výkonnostní grafické karty, ale i to je v dnešní době málo. V dnešní době je již zapotřebí na kvalitní a rychlou těžbu daleko silnější zařízení, které již tak moc nemusí být dostupné pro všechny.
Příjem dalších kryptoměn je zatím stále dostupný
Postupně se na trh prokousávaly další virtuální měny, které samozřejmě mají také svoji hodnotu, která stále stoupá, ale prozatím se dá velmi snadno vytěžit i z našich domovů. Dokonce těžební stroj si při trošce šikovnosti postaví každý kutil.
Co budete do základu potřebovat?
- Mining rig case – to je označení pro základní skříň těžebního stroje. Sem se pak uloží další komponenty. Na stavbu základu se dají použít kvalitní hliníkové rámy, které se dají nařezat a spojit podle velikosti grafických karet přesně na míru. Tuto práci si můžete jednoduše odpustit a lze zakoupit již rám připravený. Vybrat si můžete nejen podle délky, ale hlavně podle možnosti počtu grafických karet, zdali chcete pouhých 6 nebo 8, to je nejčastější volba. Zakoupením hotového rámu si ušetříte nejen čas, ale také tu budete mít 100% jistotu, že když zakoupíte třeba dva nebo více rigů, tak půjdou pěkně na sebe postavit, takže si ušetříte zároveň nervy, pokud by se vám nepovedl stejný základ.
- GPU – již zmíněné grafické výkonnostní karty, které budou srdcem rigu.
- Startovací tlačítko.
- Dual PSU adaptér na propojení zdrojů.
- Větráky a další potřebné komponenty.
Po sestavení se dá říci, že není problém začít vydělávat kryptoměny jako jsou například ethereum, monero,zcash a mnoho dalších už do 1 hodiny.